• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Obyvatelé města mají červené tašky na elektro

Pro část obyvatel Jihlavy bude v září ještě snadnější zbavit se vysloužilého drobného elektrozařízení, které patří do červených stacionárních kontejnerů rozmístěných ve městě. Nezisková společnost Asekol, která zajistila umístění kontejnerů v jihlavských ulicích a zajišťuje také jejich pravidelné vyvážení a recyklaci, bude prostřednictvím České pošty distribuovat do dvou tisíc domácností v Jihlavě speciální tašky na drobný elektroodpad.

V druhé polovině září obdrží do schránek část domácností v Jihlavě červené tašky společně s letáky, které připomenou, že vysloužilé elektrické a elektronické spotřebiče je třeba vhazovat právě do červených kontejnerů. Na taškách budou navíc informace o rozmístění nejbližších sběrných nádob na elektrozařízení.

Kromě červených kontejnerů je však možné odevzdávat elektroodpad i ve sběrných dvorech, prodejnách a servisech elektro, nebo do E-boxů a červených popelnic umístěných ve školách, které se zapojily do projektu Recyklohraní.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Chrudim

Prostějov: „Baterkiáda“ (aneb sběr nepotřebných baterií)

„Baterkiáda“ (aneb sběr nepotřebných baterií)

Prostějov

Prachatice: Budování přístřešků na kontejnery

Budování přístřešků na kontejnery

Prachatice

Hlučín: Výukové DVD o odpadech "Popeláčci"

Výukové DVD o odpadech "Popeláčci"

Hlučín

Jilemnice: Řešíme společně otázku bioodpadu

Řešíme společně otázku bioodpadu

Jilemnice

Nymburk: Adresné třídění odpadu - výhoda pro úřad i občana

Adresné třídění odpadu - výhoda pro úřad i občana

Nymburk