• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Odvoz bioodpadu využívá celé město

Od začátku března se v Jihlavě celoplošně třídí a sváží bioodpad. Obyvatelé bytových domů mají možnost donášet třeba zbytky zeleniny a ovoce do všech 260 současných stanovišť s kontejnery na tříděný odpad, kde jsou nově umístěny hnědé nádoby.

Majitelé rodinných domů si mohou nechat zdarma přistavit 240 litrovou nádobu na bioodpad. Během necelého měsíce si o tyto tzv. kompostejnery požádalo už více než 900 domácností a zájem trvá. „Další nárůst zájmu o kompostejnery čekáme v období, kdy se začnou sekat trávníky. Ne každý využije kompost na vlastní zahradě,“ říká vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Pro další zpracování bioodpadu je zásadní jeho čistota, protože se zpracovává na kompost. Bioodpad nelze odkládat do kontejnerů v igelitových sáčcích, snižuje to kvalitu a hodnotu kompostu. Po vysypání bioodpadu do hnědého kontejneru je možné igelitovou tašku nebo sáček hodit do kontejneru na plasty.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Chrudim