• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Jihlaváci třídí jak nikdy dříve

Zajímavá čísla vykazují statistiky odpadového hospodářství Jihlavy za rok 2016. Do černých popelnic uložil každý obyvatel města průměrně 143 kilogramů směsného odpadu - to je o 21 kilogramů méně než v předchozím roce! Ve srovnání s rokem 2015 bylo do skládky v Henčově loni uloženo o 1.100 tun odpadu méně. „Naopak se čtyřnásobně zvýšilo množství odpadu, který obyvatelé uložili do hnědých nádob na bioodpad. Zvýšilo se i třídění plastu, papíru a skla,“ konstatoval primátor města Rudolf Chloupek.

Potěšující čísla jsou výsledkem několika opatření, které radnice udělala na počátku roku 2016. Celoplošně zavedla svoz biologicky rozložitelného odpadu jak z 261 veřejných kontejnerových stání, tak od rodinných domů, ke kterým si majitelé nechali přistavit dva tisíce patřičných hnědých nádob. Zatímco v roce 2015 se do kompostárny navezlo 590 tun, loni šlo o více než dva tisíce tun bioodpadu. „Dá se předpokládat, že velká část bioodpadu by skončila bez užitku na skládce, takto bude využit na výrobu kompostu. Ukládání bioodpadu do kompostárny je navíc o polovinu levnější, než do skládky,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Pilotní projekt Komunitní kompostování na sídlišti

Chrudim